TOP 09

Ing.

Daniel Minařík

, Ph.D.

energetik, specialista užití obnovitelných zdrojů a vodíkových technologií
Moravská Ostrava
Politická příslušnost: top-09
Číslo na kandidátce: 18

ŽIVOTOPIS

Narozen v Chrudimi (1982), od narození ale žije v Ostravě.

Po absolvování Stření průmyslové školy elektrotechnické plynule navázal studiem na VŠB-TU Ostrava na fakultě elektrotechniky a informatiky, kde po ukončení inženýrského studia dále pokračoval v doktorandském studijním programu s orientací na vodíkové technologie v energetice a konstrukci experimentálních elektromobilů.

Od roku 2011 navázal na své studijní zaměření a v rámci snahy o naplnění svých výzkumných ambicí začal svou vědeckou kariéru v rámci Výzkumného centra ENET při VŠB a následně stanul v čele jím vytvořené Laboratoře vodíkových technologií. Jeho vědecká zahraniční mise mu umožnila působit také na univerzitách v Birminghamu a skotském St. Andrews. V dalším profesionálním uplatnění zastával různé manažerské pozice a v roce 2016 využil nabídky pracovat v nově vzniklé pozici městského energetického manažera na ostravském magistrátu. Zde působil až do roku 2021, kdy se rozhodl uplatnit a dále rozšířit své zkušenosti, zejména v oblasti obnovitelných zdrojů s vazbou na řešení stávající energetické krize, v privátním sektoru. 

V roce 2022 byl jmenován Zmocněncem MSK pro rozvoj vodíkových technologií a pověřen tvorbou konceptu a koordinací zajišťování zdrojů financování strategických projektů našeho regionu v tomto nastupujícím technologickém odvětví. Je také členem či odborným garantem několika pracovních skupin SMO a MSK s možností ovlivňovat tvorbu nových projektů v oblasti energetiky. Dlouhodobě je sympatizantem TOP09 a dva roky je i jejím členem. 

Jeho oblíbenými kratochvílemi jsou zejména „sprintovací“ sporty jako badminton, volejbal, ale i prozkoumávání zákoutí našich Beskyd a dalších tuzemských hor. Vedle snahy filosoficky pochopit chod věcí je od malička jeho relaxačním nástrojem klavír. 

Oblíbené osobní motto: „Nepřítelem opravdového vědění není ignorance, ale iluze.“ / S.Hawking.

ODS

1

Jan Dohnal

Místostarosta

O kandidátovi

KDU-ČSL

2

Zbyněk Pražák

náměstek primátora statutárního města Ostravy, předseda Rady Charity

O kandidátovi

ODS

3

Miroslav Svozil

systémový inženýr, náměstek primátora pro dopravu

O kandidátovi