ODS

Mgr.

Jan Dohnal

Místostarosta
Hrabůvka
Politická příslušnost: ods
Číslo na kandidátce: 1

ŽIVOTOPIS

Narozen v Ostravě (1980). 

Vyrůstal v Ostravě – Hrabůvce, kde také absolvoval Soukromé šestileté gymnázium. Pokračoval studiem na Ostravské univerzitě v oboru Demografie a následně i v magisterském studiu Sociální geografie a regionální rozvoj, zakončeném promocí v roce 2004. 

Své prvotní zkušenosti s podnikáním v realitní oblasti ještě během studia zúročil i ve své následné profesionální kariéře spoluprací s česko – rakouskou realitní kanceláří IET Reality. V roce 2008 pak stál u zrodu realitní kanceláře Promet Real ze skupiny Promet Group a.s. V témže roce se stal spolumajitelem společnosti Carroll & Dohnal s.r.o., která se vedle běžné realitní činnosti specializuje na  obchod s komerčními nemovitostmi, sklady a  kancelářemi. Podílel se i na přípravě a realizaci několika developerských projektů. 

Se svým vstupem do ODS v roce 2001 se začal aktivně angažovat v komunální politice, což mu také  umožnilo  postupně získávat  zkušenosti v různých funkcích. V roce 2002 byl zvolen  zastupitelem pro Ostravu – Jih, kterým je dodnes. V letech 2006 – 2014 působil jako neuvolněný  člen rady tohoto městského obvodu a po volbách v roce 2018 se stal místostarostou, do jehož gesce spadají úkoly na úsecích strategického rozvoje, oblast sociální péče a sociálně právní ochrany dětí. Od roku 2004 stál také po několik let v čele jím založeného občanského sdružení Mladých konzervativců.  V letech 2013 – 2020 vykonával  funkci předsedy ODS na Ostravě- Jihu a  od roku   2020 už stojí v čele celé ostravské organizace  ODS. Nyní kandiduje v komunálních volbách jako lídr koalice SPOLU na primátora statutárního města Ostravy. 

S manželkou Denisou vychovávají své  dvě děti – kluky ve věku 10 a 15 let. Ve volném čase se aktivně  věnuje sportu (cyklistika, lyžování). 

Motto: „Uprostřed každého problému se nachází příležitost.“

KDU-ČSL

2

Zbyněk Pražák

náměstek primátora statutárního města Ostravy, předseda Rady Charity

O kandidátovi

ODS

3

Miroslav Svozil

systémový inženýr, náměstek primátora pro dopravu

O kandidátovi

ODS

4

Vladimír Cigánek

jednatel společnosti

O kandidátovi