ODS

Jan Okoun

mezinárodní zasilatel
Vítkovice
Politická příslušnost: ods
Číslo na kandidátce: 16

ŽIVOTOPIS

Narozen v Ostravě (1953). 

Po absolvování Obchodní akademie nastoupil do Čechofrachtu, a.s., s orientací  na   námořní přepravu a mezinárodní zasilatelství, kde  pracoval v různých obchodně provozních funkcích až do roku 1993. Své bohaté  zkušeností   pak  zúročil založením vlastní společnosti s obdobnou činností, která je po transformaci  od roku 1998 až do současnosti úspěšně provozována pod názvem JAN OKOUN Mezinárodní zasilatelství s.r.o.. 

Sametová revoluce mu poskytla příležitost naplnit v návaznosti na rodinnou tradici  zděděné demokratické, konzervativní, duchovní, ideové a sociální cítění vstupem do tehdejší Křesťanskodemokratické strany (KDS). Společně s integrací KDS do podobně  programově  orientované strany ODS se v tak v roce 1996 stal členem ODS, v níž  nyní vedle dlouhodobého působení ve funkci předsedy MS ODS v Ostravě Vítkovicích zastává i stranickou funkci člena oblastní rady ODS Ostrava.  

V letech 1990 -1994 byl zvoleným  místostarostou městského obvodu  Ostrava – Vítkovice, kdy se i díky jeho iniciativě podařilo  získat zpět historickou budovu bývalé radnice jako sídlo městského obvodu. Členem zastupitelstva a rady tohoto městského obvodu setrval až do roku 2010. V letech 1998 – 2006 byl současně i členem Zastupitelstva města Ostravy. V průběhu svého funkčního období jak v městském obvodu, tak i v zastupitelstvu města  se v rámci členství v komisích věnoval především problematice  bezpečnosti a prevenci  kriminality.

K jeho koníčkům patří zájem o cizí země,  literatura a především kvalitní hudba. 

Motto: „Věřím, abych pochopil.“

ODS

1

Jan Dohnal

Místostarosta

O kandidátovi

KDU-ČSL

2

Zbyněk Pražák

náměstek primátora statutárního města Ostravy, předseda Rady Charity

O kandidátovi

ODS

3

Miroslav Svozil

systémový inženýr, náměstek primátora pro dopravu

O kandidátovi