TOP 09

Bc.

Michal Brabec

datový analytik
Moravská Ostrava
Politická příslušnost: top-09
Číslo na kandidátce: 13

ŽIVOTOPIS

Narozen  v Ostravě (1982), kde  s krátkými přestávkami  žije dodnes.

Absolvoval Gymnázium Hladnov a bakalářský program oboru Bezpečnostní a strategická studia a Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně, které úspěšně  zakončil v roce 2011.

Svou profesionální kariéru zahájil jako prodavač knih v Librexu. Dnes však již téměř 12 let působí na technických pozicích ve významných českých i zahraničních společnostech z energetického a bankovního sektoru, kde se věnuje reportingu, datovým analýzám, zlepšování procesů, řízení projektů apod. Svoje odborné zkušenosti se snaží předávat i v rámci dobrovolnictví z pozice lektora. Hovoří anglicky a částečně  německy, nyní se věnuje také studiu francouzského jazyka.

Ke vstupu do  TOP 09 ho motivovalo druhé vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách v roce 2018 a roku 2021 byl zvolen  předsedou celé  ostravské TOP 09.

Je svobodný a má dvě děti. Svůj volný čas věnuje především svým dětem, zajímá se také o  literaturu, umění a historii. Ve volném čase hraje deskové i počítačové hry, vaří a odpočívá na chalupě v Jeseníkách. Poslouchá grunge, punk a klasickou hudbu. Má rád výlety do přírody a po památkách, černý humor a koprovku.

Motto: „Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way./ Podstupte to riziko a myslete sami za sebe, přinese vám to mnohem víc štěstí, pravdy, krásy a moudrosti.“/ Christopher Hitchens

ODS

1

Jan Dohnal

Místostarosta

O kandidátovi

KDU-ČSL

2

Zbyněk Pražák

náměstek primátora statutárního města Ostravy, předseda Rady Charity

O kandidátovi

ODS

3

Miroslav Svozil

systémový inženýr, náměstek primátora pro dopravu

O kandidátovi