KDU-ČSL

Ing.

Michal Hořínek

právník
Stará Bělá
Politická příslušnost: kdu-csl
Číslo na kandidátce: 5

ŽIVOTOPIS

Narozen v  Ostravě (1976).

Střední  školu studoval na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži a po maturitě absolvoval magisterské studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, a to  v oboru právo a správní věda.

Od roku 2002,  po ukončení  základní vojenské služby,  až  dodnes působí  na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje v pozici právníka.  A to pouze s krátkou přestávkou v letech 2007 – 2009, kdy po tyto dva roky pracoval  na odboru majetkoprávním Magistrátu města Olomouc. 

Členem KDU-ČSL je od roku 2005. V roce 2010 poprvé úspěšně kandidoval do Zastupitelstva městského obvodu Stará Bělá, kde pak po dvě volební  období až do roku 2018  zastával funkci neuvolněného místostarosty. Věnoval se  především dopravní problematice a  kulturním aktivitám. Výraznou měrou se podepsal na  vybudování dlouho požadovaného kruhového objezdu v centru obce,  obnovení tradice Bělských dožínek, opravě božích muk nebo zajištění pobytů dětí  v přírodě. Od roku 2018 je vedle pokračování členství v Zastupitelstvu městského obvodu Stará Bělá  rovněž  i členem Zastupitelstva města Ostravy a zároveň předsedou komise pro majetek a hospodářskou správu rady města 

Koncem 90.let se také aktivně podílel  na znovuobnovení  činnosti tělovýchovné jednoty Orla ve Staré Bělé a po mnoho let také působil jako starosta orelské župy Kadlčákovy. 

Rád jezdí na kole nebo  koloběžce a chodí na výlety do přírody. Je ženatý, se svojí manželkou vychovávají 4 děti (8,6,4 a 2 roky). Miluje čisté prostředí, pořádek  a hodně květin v ulicích.

Motto: „I když úsměv nestojí nic, může náš život nesmírně obohatit. Nenechme si ho vzít.“

ODS

1

Jan Dohnal

Místostarosta

O kandidátovi

KDU-ČSL

2

Zbyněk Pražák

náměstek primátora statutárního města Ostravy, předseda Rady Charity

O kandidátovi

ODS

3

Miroslav Svozil

systémový inženýr, náměstek primátora pro dopravu

O kandidátovi