KDU-ČSL

Ing.

Zbyněk Pražák

, Ph.D.

náměstek primátora statutárního města Ostravy, předseda Rady Charity
Mariánské Hory
Politická příslušnost: kdu-csl
Číslo na kandidátce: 2

ŽIVOTOPIS

Narozen v Moravském Krumlově (1955), od roku 1960 žije v Ostravě.

Po gymnaziu studoval na VŠB Ostrava, Fakultu strojní a elektro (promoval v roce 1978), dále tři semestry postgraduálního studia, zaměřeného na pracovní a hospodářské právo na UK Praha a v roce 2012 absolvoval doktorandské studium na Stavební fakultě VŠB-TU v Ostravě.

Do roku 1990 pracoval v provozně – technických funkcích v n.p. Bytostav a Ferona. V roce 1990 úspěšně kandidoval na kandidátce KDU-ČSL do Zastupitelstva města Ostravy, v němž setrval dalších pět volebních obdobích (členství v KDU-ČSL přijal v roce 1995). V letech 1990 – 2006 byl působil jako náměstek primátora, kde měl na starost terciární sféru (sociální oblast, zdravotnictví, vzdělávání, kulturu apod.) Od roku 2007 v rámci privátní společnosti inicioval a řídil vývoj moderního a všem dostupného systému bydlení pro seniory s dnes více než 20 realizovanými projekty. Založil „Institut podporovaného bydlení a sociálních staveb“, který se orientuje zejména na pomoc obcím. 

V roce  2014 byl  opět zvolen  náměstkem primátora SMO a v současnosti má na starosti oblast sociální, zdravotní, prevenci kriminality, kultury a volného času. Během svého profesního života působil v orgánech mnoha příspěvkových, obchodních i neziskových organizací. Je autorem několika úspěšných projektů, zaměřených především na  zdravotně – sociální oblast a na práci s dětmi. Ve dvou volebních obdobích byl rovněž zvolen za člena Zastupitelstva MSK. Od roku 2007 je také předsedou Rady diecézní charity ostravsko-opavské (čestná funkce). V rámci KDU-ČSL zastává od roku 2002 funkci předsedy okresního výboru Ostrava.

V minulosti aktivně sportoval (cyklistika), věnoval se skautingu a amatérsky hraje na několik hudebních nástrojů. Je ženatý, se svojí manželkou Markétou mají 4 studující děti (22,20,16,12). 

Motto: „Jednou se i pro mne zastaví čas. Pak zůstane jen to, co jsem udělal pro druhé.“

 

ODS

1

Jan Dohnal

Místostarosta

O kandidátovi

ODS

3

Miroslav Svozil

systémový inženýr, náměstek primátora pro dopravu

O kandidátovi

ODS

4

Vladimír Cigánek

jednatel společnosti

O kandidátovi